Po szkoleniu w sprawie gospodarki odpadami komunalnymi

Gospodarka odpadami komunalnymi to jedno z wielu zadań, które realizuje samorząd lokalny. To z jednej strony spora liczba przepisów, które czasem nie są jednoznaczne. Z drugiej strony to lokalne, bo związane z konkretną gminą, uwarunkowania przestrzenne, techniczne czy te związane z liczbą mieszkańców.

 

 

13 grudnia w gronie ponad 100 pracowników urzędów i z udziałem ekspertów Związek zorganizował szkolenie poświęcone najnowszym zmianom przepisów w tej dziedzinie.

Szkolenie poprowadzili eksperci w zakresie prawa związanego z gospodarką odpadami z Kancelarii Prawnej Krystian Ziemski & Partners, czyli pan Maciej Kiełbus i pan Konrad Różowicz.

Podczas wydarzenia zostały omówione następujące zagadnienia:

  1. Najnowsze zmiany w przepisów oraz orzecznictwo z dziedziny gospodarki odpadami komunalnymi i ich skutki dla gminnych systemów odpadowych;
  2. Zamówienia publiczne na odbieranie i zagospodarowanie odpadów w świetle najnowszych zmian i orzeczeń (m.in. elektromobilność, waloryzacja i zamówienia in house).

 

Szkolenie było dedykowane przedstawicielom Komisji ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi
Związku – więcej o Komisji tutaj

Mimo, że system gospodarki odpadami komunalnymi działa od 2013 r., to z uwagi na częste zmiany przepisów, wciąż rodzi problemy w praktyce. Nasz Związek od 12 lat wspiera samorządy w tej dziedzinie, na początku, w 2011-2013 latach w zakresie wdrażania systemu, a potem aż do dziś w bieżącym funkcjonowaniu gminnych systemów.

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content