Aktualności

Uprzejmie informujemy, że Śląski Związek Gmin i Powiatów został partnerem XXI Forum Nowej Gospodarki, które odbędzie się w dniu 8 czerwca 2026 r. (poniedziałek) w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum w Katowicach. Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum stanie się areną kluczowej debaty o przyszłości polskiego ciepłownictwa. XXI Forum Nowej Gospodarki, odbywające się pod hasłem

Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora oraz Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego z radością zapraszają na XIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 19 czerwca 2026 r. i zgromadzi ponad 8500 uczestników z ponad 150 samorządów oraz 11 państw. Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to największa impreza seniorska w Europie, która przyciąga

W dniu 14 maja 2026 r. odbyło się otwarte spotkanie Zespołu ds. poprawy jakości powietrza ŚZGiP, w całości poświęcone roli Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków jako narzędzia wspierającego gminy w skutecznej walce z zanieczyszczeniem powietrza. Wzięło w nim udział ponad 130 przedstawicieli samorządów – lokalnych i regionalnego, a także współpracujących z

W dniu 30 kwietnia 2026 r. w Urzędzie Gminy Jasienica (pow. bielski) odbyło się posiedzenie Zarządu naszego Związku na zaproszenie p. Janusza Pierzyny – Wójta Gminy Jasienica. Zarząd przyjął stanowisko w sprawie potrzeby zmiany przepisów ustaw w celu dopuszczenia egzekucji sądowej oraz administracyjnej z należności innych niż alimentacyjne z minimalnego

Dodatkowe, poświęcone w całości kwestiom finansowym posiedzenie Komisji Wspólnej odbędzie się 24 czerwca, zapowiedział współprzewodniczący KWRiST ze strony samorządowej. A na kwietniowym spotkaniu dyskutowano m.in. o finansowaniu zadań zleconych. Debata o finansach Czerwcowe posiedzenie Komisji Wspólnej zaplanowane na 24.06 poświęcone będzie w całości finansom: ewaluacji nowej ustawy o dochodach jednostek

W dn. 29 kwietnia br. odbyło się spotkanie online dotyczące planów obszarów przyspieszonego rozwoju instalacji odnawialnych źródeł energii – tzw. planów OPRO. Zostało ono zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z naszym Związkiem, w ramach samorządowej inicjatywy Forum Przestrzeni. Celem spotkania było omówienie zagadnień związanych z wyznaczaniem obszarów

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29 maja 2026 r. (piątek) na terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odbędzie się bezpłatna konferencja szkoleniowa pn. „Audyt wewnętrzny wysokiej jakości – od standardów do praktyki”, organizowana pod patronatem Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska oraz Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.  

Bez długofalowych, strategicznych działań polski system ochrony zdrowia wkrótce się załamie. Dane pokazują, że sytuacja finansowa szpitali pogarsza się z roku na rok. Czas na stanowcze działania, przekonywała strona samorządowa na dodatkowej KWRiST. Komisja Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, która obradowała 9 kwietnia br. poświęcona była w całości kwestiom ochrony

Uprzejmie informujemy, że Śląski Związek Gmin i Powiatów objął patronatem honorowym IV Kongres Społeczności Energetycznych, który odbędzie się w dniach 8–9 czerwca 2026 r. (poniedziałek-wtorek) w Białce Tatrzańskiej. Organizatorem wydarzenia jest Krajowa Izba Gospodarcza Społeczności Energetycznych. Kongres jest ogólnopolskim wydarzeniem poświęconym rozwojowi społeczności energetycznych – w szczególności spółdzielni energetycznych i

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Przejdź do treści