Związek Gmin Wiejskich zabrał głos w sprawie zużycia energii elektrycznej

Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej (ZGWRP) przygotował stanowisko w sprawie nałożenia na kierowników jednostek sektora finansów publicznych obowiązku zmniejszenia całkowitego zużycia energii elektrycznej.

 

W stanowisku tym ZGWRP wnioskuje o zmianę sposobu wykazania osiągnięcia celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w grudniu 2022 r. Związek wnioskuje też o zmianę przepisów ustawy z dnia 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, w ten sposób, aby dokonać zwolnienia kierowników jednostek sektora finansów publicznych z osiągnięcia celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej w grudniu 2022 r. W przypadku braku woli do podjęcia takiej inicjatywy legislacyjnej, ZGWRP wnioskuje ewentualnie o odniesienie celu zmniejszenia zużycia energii do średniomiesięcznego zużycia energii elektrycznej w grudniu lat 2018 i 2019.

Związek dodaje, że podwyżki cen energii w latach 2022-2023 są wystarczającą motywacją do podejmowania wszelkich realnych i możliwych sposobów na ograniczenie zużycia energii elektrycznej w jednostkach samorządu terytorialnego.

stanowisko dostępne tutaj: Stanowisko w sprawie nałożenia obowiązku ograniczenia całkowitego zużycia energii elektrycznej (zgwrp.pl)

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content