X Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚĆI, 15-16 marca 2023 r., Lublin

Śląski Związek Gmin i Powiatów objął patronatem środowiskowym X Ogólnopolską Konferencję Samorządu i Oświaty Edukacja Przyszłości, która odbędzie się w dn. 15-16 marca 2023 r. (środa-czwartek) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Organizatorem wydarzenia jest Municipium S.A. (wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego ,,Wspólnota ”), a współgospodarzem Miasto Lublin. Konferencja objęta jest Honorowym Patronatem Wojewody Lubelskiego – Lecha Sprawki.

Edukacja Przyszłości to najważniejsze wydarzenie w Polsce skierowane do prezydentów, burmistrzów, wójtów, dyrektorów i naczelników wydziałów edukacji w JST oraz dyrektorów szkół i przedszkoli oraz innych placówek oświatowych. To miejsce wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy.

Wśród najważniejszych tematów dyskusji znajdą się wyzwania związane z bieżącymi zmianami w oświacie, a także zarządzaniem, finansowaniem oraz rozwojem i modernizacją placówek. Edukacja Przyszłości to dwa dni debat, wykładów i warsztatów w gronie doświadczonych ekspertów i starannie dobranych praktyków oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W tym roku o przyszłości edukacji i wyzwaniach, jakie stoją przed samorządami, a także dyrektorami szkół i przedszkoli, będziemy rozmawiać podczas 4 ścieżek tematycznych: ZARZĄDZANIE, FINANSOWANIE, NAUCZANIE, PRZEDSZKOLA. Uczestników konferencji organizatorzy zapraszają również na Lubelski Wieczór Artystyczny – wyjątkową okazję do spotkania z lokalnymi twórcami, ale też do rozmów kuluarowych i integracji całego środowiska oświatowego.

Ścieżka tematyczna ZARZĄDZANIE

Organizatorzy skupią się tu na najważniejszych problemach pojawiających się w dyskusjach pomiędzy organami prowadzącymi (władzami samorządów i urzędnikami) a dyrektorami szkół. Porozmawiają o rozwiązaniach smart, które pozwolą zaoszczędzić na kosztach energii, o oświatowych Centrach Usług Wspólnych, a także o nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych, wreszcie – o jakże ważnym żywieniu uczniów.

Ścieżka tematyczna FINANSOWANIE

To wciąż najbardziej gorący temat oświatowy. Zaplanowano poszukiwania nowych, także zewnętrznych, źródeł finansowania zadań oświatowych. Organizatorzy opowiedzą o zasadach podziału subwencji oświatowej na ten rok. Sprawdzą także, czy coraz powszechniejsza informatyzacja oświaty może okazać się źródłem oszczędności.

Ścieżka tematyczna NAUCZANIE

Czy szkoła nadąża za zmieniającymi się potrzebami uczniów? Organizatorzy poszukają odpowiedzi podczas rozmów o innowacyjnych metodach nauczania, w tym o znaczeniu kompetencji cyfrowych, zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Pomówią także o coraz powszechnie docenianej edukacji włączającej. A nagradzanych pedagogów zapytają o przyczyny ich popularności.

Ścieżka tematyczna PRZEDSZKOLA

W tej części omówione zostanie finansowanie placówek przedszkolnych – zarówno z wykorzystaniem funduszy krajowych, jak i unijnych. Praktycy opowiedzą o nowoczesnych programach nauczania, zaś psychologowie – o wyzwaniach związanych z problemami emocjonalnymi wśród najmłodszych, wśród nich coraz częściej dostrzeganym cyberuzależnieniem.

Dlaczego warto uczestniczyć w Konferencji?

  • Edukacja Przyszłości to jedyne spotkanie w Polsce łączące Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów, Dyrektorów i Naczelników wydziałów edukacji w JST oraz Dyrektorów szkół i przedszkoli. To miejsce wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją przez samorządy. To unikalna platforma współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy samorządowcami i pracownikami oświatowymi a biznesem.
  • Edukacja Przyszłości jest wypełniona po brzegi wiedzą merytoryczną i praktycznymi przykładami wdrożeń nowych rozwiązań dla oświaty. Podczas Edukacji Przyszłości zdobywa się nową wiedzę, a zawsze łatwiej jest zdobywać ją razem, a nie samemu. Im więcej rozmów i dialogu, tym lepiej zorganizowana oświata.
  • Tematyka Edukacji Przyszłości obejmuje najbardziej aktualne wyzwania oraz problemy związane z oświatą w sposób merytoryczny i praktyczny.
  • Edukacja Przyszłości to nie tylko konferencja – to wydarzenie 2-dniowe, 4 symultaniczne ścieżki tematyczne i wiele wydarzeń towarzyszących (strefy eksperckie, wystawy targowe i promocyjne, meeting roomy, warsztaty).
  • Aktualność i profesjonalizm to największa zaleta Edukacji Przyszłości. Odpowiadamy na potrzeby środowiska oświatowego w Polsce – agenda wydarzenia tworzona jest we współpracy z najwyższej klasy ekspertami w zakresie edukacji.
  • Edukacja Przyszłości to również dawka kultury i rozrywki. Lubelski Wieczór Artystyczny uświetni występ lokalnej Gwiazdy Wieczoru. Po koncercie będzie czas na zabawę i kuluarowe rozmowy przy kolacji do późnych godzin nocnych!
  • 10. edycja to brzmi dumnie! To konferencja z historią i tradycją, ciesząca się zaufaniem i popularnością wśród przedstawicieli oświaty i samorządu każdego szczebla.

 

Program konferencji dostępny jest pod tym linkiem. Udział w konferencji jest odpłatny, jednakże w ramach patronatu został ustanowiony rabat dla jst członkowskich Związku. W przypadku chęci udziału w wydarzeniu uprzejmie prosimy o wypełnienie zindywidualizowanej karty zgłoszenia dla członków Związku (do pobrania w załączniku), którą należy przesłać na adres: konferencje@municipium.com.pl

W przypadku szczegółowych pytań uprzejmie prosimy o kontakt z organizatorem wydarzenia pod nr tel. +48 22 242 80 53 lub adresem e-mail: m.krawczyk@municipium.com.pl. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora pod tym linkiem.

 

Do pobrania

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content