Posiedzenie Burmistrzów i Wójtów w gminie Lipowa, 1 – 3 marca 2023 r.

konwent/Lipowa/sala

 

Kolejny Konwent Burmistrzów i Wójtów naszego Związku już za nami.

Posiedzenie rozpoczęło się 1 marca w gminie Lipowa  (pow. żywiecki) .W jego trakcie zostały omówione m.in. zagadnienia związane z uruchamianiem środków pomocowych nowej perspektywy w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021 – 2027  oraz propozycje działań Związku na rzecz poprawy jakości powietrza w regionie.

Ważnymi punktami dyskusji były również kwestie związane z zarządzaniem kryzysowym, bezpieczeństwem energetycznym oraz współpracą administracji rządowej z samorządami. Do udziału w posiedzeniu Konwentu zostali zaproszeni m.in. Wojewoda Śląski, Wicemarszałek Województwa Śląskiego oraz przedstawiciele 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Drugiego dnia wydarzenia nie zabrakło rywalizacji w duchu fair play. W ramach części sportowo-integracyjnej rozegrano XVII Samorządowy Turniej Piłki Siatkowej, tym razem o Puchar Wojewody Śląskiego. Z kolei trzeciego dnia Wójt Gminy Lipowa zaprosił uczestników wydarzenia do udziału w wizycie terenowej. Mieli oni okazję odwiedzić wyremontowaną, zabytkową „Wikarówkę” – centrum aktywności społecznościowej, spotkać się z Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca Lipowianie, a także przyjrzeć się z bliska lokalnej inwestycji dot. budowy największego w regionie Pumptrack’a rowerowego. Po drodze uczestnicy mogli podziwiać tzw. zewnętrzną galerię sztuki „Szlak Beskidzkich Murali” – czyli murali nawiązujących do tradycji regionu.

 

Informacje o Gminie Lipowa:

W ostatnich latach w Gminie Lipowa zostało zrealizowanych kilka dużych inwestycji.  Jedną z nich był nowy zbiornik wody o pojemności 250m3  – szczególnie ważny dla gminy z racji częstych niedoborów wody i wzrostu liczby mieszkańców. Ponadto Lipowa pozyskała środki na modernizację ulic i dróg, a także rozwój i rozbudowę Centrum Aktywności Społecznej.

 

Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia:

# Konwent Burmistrzów i Wójtów.  <źródło zdjęć: Śląski Związek Gmin i Powiatów >Galeria zdjęć z Konwentu Wójtów i Burmistrzów pod tym linkiem

 

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content