Polski Kongres Klimatyczny, 19-20 marca 2024 r., Warszawa

Śląski Związek Gmin i Powiatów objął patronatem honorowym Polski Kongres Klimatyczny, który odbędzie się w dn. 19-20 marca br. (wtorek-środa) w Warszawie.

Organizatorami wydarzenia są Agencja City Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Fundacja Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Europejska Fundacja Inwestycji Zrównoważonych.

Sesje tematyczne, spotkania, panele, wystąpienia i match-making biznesowy, jak również wydarzenia towarzyszące będą odbywały się na warszawskim Powiślu, w trzech budynkach jednocześnie, tj. w Centrum Nauki Kopernik, Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego i hotelu Barcelo.

Podczas Kongresu będą omawiane aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do europejskiej strategii klimatycznej, a jednym z wydarzeń towarzyszących będzie gala Liderów Transformacji Energetycznej (zapowiedź i agenda w załączniku).

Jak podkreślają Organizatorzy, struktura wydarzenia oparta jest o najlepsze praktyki ONZ w zakresie organizacji wydarzeń o skali światowej, gdzie efekt skali tworzy wiele powiązanych ze sobą forów dyskusyjnych.

Transformacja klimatyczno-energetyczna to największe i najbardziej kosztowne przedsięwzięcie gospodarcze o skali światowej. Skuteczne wdrożenie niezbędnych zmian wymaga współpracy interesariuszy reprezentujących biznes, samorządy i instytucje pozarządowe. Polski Kongres Klimatyczny odróżnia od innych wydarzeń jego biznesowy charakter, gdzie celem nadrzędnym jest praktyczno-operacyjne podejście do tych zagadnień.

Udział w wydarzeniu to przede wszystkim szansa na zdobycie nowej wiedzy i kontaktów. Agenda Polskiego Kongresu Klimatycznego zakłada dwa dni debat na temat najbardziej aktualnych kwestii związanych z operacyjnym zarządzaniem zieloną transformacją, nową energetyką, finansowaniem inwestycji, ofertą nauki dla biznesu, roli biznesu w dochodzeniu do celów klimatycznych, digitalizacji w przyspieszeniu transformacji klimatyczno-energetycznej i innych zagadnień związanych z ochroną klimatu i środowiska, z udziałem praktyków.

Celem organizacji Polskiego Kongresu Klimatycznego jest utworzenie platformy wymiany doświadczeń integrującej interes publiczny z biznesem, w przestrzeni merytorycznej wskazanej przez środowisko naukowe.

Polski Kongres Klimatyczny skierowany jest do biznesu, sektora publicznego, jednostek samorządowych, instytucji finansujących, przedstawicieli przedsiębiorstw komunalnych, spółek skarbu państwa, przedstawicieli firm oferujących rozwiązania technologiczne, ubezpieczycieli inwestycji, ekspertów, pracowników naukowych i innowatorów, inwestorów, dziennikarzy i innych osób zainteresowanych tą tematyką. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora pod tym linkiem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Formularz zgłoszenia udziału dostępny jest pod tym linkiem. W przypadku szczegółowych pytań uprzejmie prosimy o kontakt z organizatorem wydarzenia (adres e-mail: biuro@polskikongresklimatyczny.pl, nr tel.: 888 770 651).

Do pobrania

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content