Po spotkaniu na temat partnerstwa publiczno-prywatnego

25 października w Katowicach odbyło się spotkanie poświęcone realizacji inwestycji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

– W sytuacji pogarszającej się kondycji finansowej samorządów oraz potencjalnie ograniczonej dostępności funduszy zewnętrznych, formuła ppp może stać się źródłem finansowania inwestycji rozwojowych – podkreśla Witold Magryś, Dyrektora biura naszego Związku.

Podczas spotkania omówiono m.in. następujące zagadnienia:

  • ujmowanie PPP w budżetach;
  • możliwości realizacji projektów hybrydowych (ze środkami dotacyjnymi);
  • przykłady udanych realizacji ze szczególnym uwzględnieniem projektów z zakresu oszczędności energetycznej budynków i oświetlenia ulicznego oraz omówienie możliwości realizacji projektów z zakresu generowania prądu na potrzeby jednostek komunalnych (OZE);
  • potencjał rynku wodno-kanalizacyjnego oraz rewitalizacji terenów miejskich i poprzemysłowych;

Spotkanie poprowadził Bartosz Korbus, ekspert i doradca z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego, redaktor naczelny FORUM PPP, współpracownik wydawnictw profesjonalnych z zakresu gospodarki komunalnej. Założyciel Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, pierwszej w Polsce organizacji pozarządowej zajmującej się rozwojem PPP. Członek zarządu spółek z kapitałem publiczno-prywatnym. Doświadczony szkoleniowiec w zakresie PPP.

Do pobrania

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content