Brenna nową gminą członkowską Związku

26 kwietnia 2024 r. do grona gmin członkowskich naszego Związku dołączyła gmina Brenna. Nasza organizacja zrzesza już 158 jednostek samorządu terytorialnego z woj. śląskiego. Poniżej prezentujemy jej walory turystyczne i lokalizacyjne.

Gmina Brenna położona z dala od zgiełku miast, otoczona z kilku stron górami Beskidu Śląskiego jest wymarzonym miejscem dla szukających odpoczynku, wytchnienia od codzienności, a także dla spragnionych przygody i aktywności ruchowej. Liczne górskie szlaki kuszą turystów spragnionych wędrówek. Miłośników aktywnego wypoczynku z pewnością zainteresuje bogata oferta obiektów sportowych.

Dla zainteresowanych tradycją i kulturą beskidzką cennym źródłem informacji będą warsztaty regionalne odbywające się w Chlebowej Chacie, Koziej Zagrodzie czy Agroturystyce „U Gazdy”. Zwiedzając gminę Brenna warto zajrzeć do zabytkowych miejsc, z których każde skrywa niezwykłą historię. Muzeum Biograficzne im. Zofii Kossak-Szatkowskiej, Dworek Myśliwski czy Dwór Kossaków to wyjątkowe, klimatyczne miejsca, które zachwycają swym pięknem i z pewnością warte są zobaczenia.

Źródło: UG Brenna

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content