Akcja pomocowa Związku

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę samorządy lokalne z naszego województwa niosą pomoc swoim ukraińskim partnerom. Nasz Związek, będąc w stałym kontakcie z Kijowskim Oddziałem Regionalnym Związku Miast Ukrainy, stara się te działania wspierać.

 

W ślad za rozmową, którą odbył w minionym tygodniu Przewodniczący naszego Związku, Prezydent Rybnika Piotr Kuczera z Anatolijem Fedorukiem, Merem Buczy, Prezesem Zarządu Kijowskiego Oddziału Regionalnego Związku Miast Ukrainy, podjęliśmy decyzję o zainicjowaniu akcji pomocowej pn. „Jesteśmy z Wami! – samorządowa pomoc dla ukraińskich miast Obwodu Kijowskiego”.

W jej ramach zwróciliśmy się do samorządów lokalnych z województwa śląskiego z apelem w sprawie przekazania pomocy rzeczowej najbardziej poszkodowanym miastom i gromadom z terenu Obwodu Kijowskiego.

– Dziękujemy wszystkim jednostkom, które już zadeklarowały gotowość do włączenia się w tę akcję. Wiemy, że ta pomoc udzielana jest od ponad półtora miesiąca. Niemniej jednak ostatnie kontakty z przedstawicielami ukraińskich samorządów z obwodu kijowskiego skłoniły nas do zainicjowania kolejnych działań – mówi Wiltold Magryś, Dyrektor biura Związku.

więcej tutaj: Akcja pomocowa Związku dla ukraińskich samorządów / #Samorząd wspiera Ukrainę – informacje dla jst / Tematy samorządowe – Śląski Związek Gmin i Powiatów (silesia.org.pl)

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content