XI Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty EDUKACJA PRZYSZŁOŚĆI, 20-21 marca 2024 r., Lublin

Śląski Związek Gmin i Powiatów objął patronatem środowiskowym XI Ogólnopolską Konferencję Samorządu i Oświaty Edukacja Przyszłości, która odbędzie się w dn. 20-21 marca 2023 r. (środa-czwartek) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Organizatorem wydarzenia jest Municipium S.A. (wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego ,,Wspólnota ”), a współgospodarzem Miasto Lublin.

Najważniejsze tematy związane będą z bieżącymi zmianami w oświacie, stojącymi przed samorządami oraz dyrektorami szkół / przedszkoli  i zostaną przedstawione podczas trzech głównych ścieżek tematycznych: finansowanie, zarządzanie i nauczanie. W tym roku organizator zdecydował się na pewną zmianę – do programu Edukacji Przyszłości włączona zostanie ścieżka: Sztuczna inteligencja w oświacie. Organizator uznał, że tematyka związana z AI będzie wkrótce nieodłączną częścią nauczania i warto o niej rozmawiać. Aby urozmaicić inspirujące dyskusje i oderwać się na moment od codziennych wyzwań organizator zaprasza uczestników Konferencji na Lubelski Wieczór Artystyczny – podczas którego wystąpi duet Małgosia Szarek & Marcin Staszek. Lubelski Wieczór Artystyczny to również idealny czas na rozmowy kuluarowe i integrację całego środowiska oświatowego.

Wyróżnikiem konferencji są jej uczestnicy i paneliści. Z jednej strony są to władze samorządowi oraz urzędnicy miejscy, gminni i powiatowi zajmujący się tematyką oświaty, z drugiej – dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele i eksperci oświatowi. Edukacja Przyszłości to dwa dni debat, wykładów i warsztatów w gronie wybitnych ekspertów i starannie dobranych praktyków, a także liczne wydarzenia towarzyszące: strefy eksperckie, wystawy targowe i promocyjne, meeting roomy, warsztaty.

Udział w konferencji jest odpłatny, jednakże w ramach patronatu został ustanowiony rabat dla jst członkowskich Związku. W przypadku chęci udziału w wydarzeniu uprzejmie prosimy o wypełnienie zindywidualizowanej karty zgłoszenia dla członków Związku (do pobrania w załączniku), którą należy przesłać na adres: konferencje@municipium.com.pl

W przypadku szczegółowych pytań uprzejmie prosimy o kontakt z organizatorem wydarzenia pod nr tel. +48 22 242 80 53 lub adresem e-mail: m.krawczyk@municipium.com.pl. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora pod tym linkiem.

Do pobrania

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content