VI Forum Oficerów Rowerowych w dn. 4 czerwca 2024 r.

szkolenie,symbol

Już za niecały miesiąc, 4 czerwca 2024 r., odbędzie się VI Forum Oficerów Rowerowych. Zaproszenie p. Piotra Kalisza, Pełnomocnika Marszałka ds. polityki rowerowej skierowane jest do pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz LGD z województwa śląskiego odpowiedzialnych za rozwój i promocję polityki rowerowej.

 

Cel wydarzenia:
– Edukacja i integracja środowisk związanych z polityką rowerową w JST i LGD,
– Promocja polityki rowerowej w województwie śląskim.

Gdzie i kiedy:
Data: 4 czerwca 2024 r.
Miejsce: Stary Zamek w Żywcu

Program spotkania

  • Część merytoryczna: prelekcje m. in. nt. koncepcji tras rowerowych wokół Jeziora Żywieckiego i Międzybrodzkiego, projekt koncepcyjny Wojewódzkich Miejsc Odpoczynku Rowerzysty, prezentacja działań na rzecz rozwoju kobiecego kolarstwa amatorskiego,
  • Przejazd po nowo wytyczonej trasie rowerowej Velo Soła, wzdłuż rzeki Soły, od źródeł w okolicach Rajczy, aż do Jeziora Żywieckiego.

 

Trasa rowerowa Velo Soła
Trasa ta została wytyczona na zlecenie Śląskiej Organizacji Rowerowej w 2024 roku i jest nowością na mapie tras rowerowych w województwie śląskim. Jest to odcinek regionalnej trasy rowerowej nr 611, która kiedyś połączy się z Wiślaną Trasą Rowerową w Oświęcimiu.

Uwaga:

Zgłoszenia udziału przyjmuje p. Piotr Kalisz, Pełnomocnik Marszałka ds. polityki rowerowej – do 27 maja br. Zgłosić można dwie osoby z każdego urzędu gminy, LGD czy innej zaproszonej instytucji w województwie śląskim.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Departament Turystyki
Ligonia 46, 40-037 Katowice
Tel. +48 885 952 809
kaliszp@slaskie.pl
www.rowery.slaskie.pl

**Do zobaczenia na VI Forum Oficerów Rowerowych!**

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content