Świnna nową gminą członkowską Związku

4 listopada do grona gmin członkowskich naszego Związku dołączyła gmina Świnna. Nasza organizacja zrzesza już 154 jednostki samorządu terytorialnego z woj. śląskiego. Poniżej prezentujemy jej walory turystyczne i lokalizacyjne.

 

Gmina Świnna położona jest na terenie Beskidu Żywieckiego, w tzw. Paśmie Pewelskim. Większość gminy rozciąga się na wschód od Żywca, z którym gmina posiada bardzo dobre połączenia komunikacyjne.

Gmina Świnna obejmuje swoim zasięgiem wsie: Świnna, Pewel Mała, Pewel Ślemieńska, Przyłęków, Rychwałdek i Trzebinia. Teren Gminy wznosi się na wysokości od 370- 761,3 m. n. p. m. Przez wszystkie wsie płynie kilkanaście cieków wodnych, od małych górskich potoków do drugiej co do wielkości rzeki Beskidu Żywieckiego Koszarawy.

Latem i zimą gmina Świnna zaprasza turystów spragnionych odpoczynku w ciszy i spokoju, w miejscach łatwo dostępnych pozwalających na rodzinny relaks. Tym łatwiej o ten relaks i rozrywkę, że na terenie gminy organizuje się i prowadzi liczne przedsięwzięcia o charakterze sportowo-rekreacyjnym, kulturalnym i turystyczno-ekologicznym.

Źródło: UG Świnna

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content