Spotkanie Wojewody Śląskiego z Zarządem Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

W dniu 23 lutego 2024 roku, w Katowicach, w Muzeum Historii Katowic na Nikiszowcu odbyło się Posiedzenia Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów – największej regionalnej organizacji samorządowej w Polsce zrzeszającej aktualnie 157 jednostek samorządu terytorialnego.

Z inicjatywy Zarządu Związku – zaproszenie do rozmowy z samorządowcami przyjął Wojewoda Śląski, Pan Marek Wójcik. Spotkanie dotyczyło omówienia ogólnych planów współpracy wojewody z samorządem lokalnym w trakcie obecnej kadencji oraz bieżących spraw na linii współpracy administracji rządowej i samorządowej. Rozmawiano m.in. na tematy związane z nadzorem prawnym wojewody nad działalnością organów jednostek samorządu terytorialnego oraz finansowaniem zadań zleconych z zakresu administracji rządowej. Wskazano również na potrzebę współpracy w zakresie planowania przestrzennego oraz bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego.

,,Rozmawialiśmy dziś o również o zbliżającym się posiedzeniu Konwentu Samorządowego Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, który odbędzie się wkrótce w Wiśle. Będzie to doskonała okazja do spotkania się włodarzy z terenu woj. śląskiego w tak szerokim gronie. Pierwszego dnia Konwentu odbędzie się debata samorządowców z parlamentarzystami. Członkowie Zarządu Związku poruszą najważniejsze postulaty samorządowe w obszarach ustroju samorządu terytorialnego, oświaty, systemu ochrony zdrowia, transformacji energetycznej regionu, czy systemu gospodarowania odpadami”. – podkreśla Piotr Kuczera, Przewodniczący ŚZGiP.

 

https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/wojewoda-slaski-spotkal-sie-z-samorzadowcami-nowe-otwarcie-na-linii-rzad-samorzad,525864.html

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content