Spotkanie „Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego”

Za nami spotkanie włodarzy miast i gmin z terenu województwa śląskiego z przedstawicielami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, które odbyło się w dniu 21 stycznia 2026 r. w Akademii Śląskiej w Katowicach.

Spotkanie poprzedził briefing prasowy, w którym wzięli udział:

  • p. Piotr Kuczera – Przewodniczący naszego Związku, Prezydent Rybnika,
  • p. Mateusz Pindel – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Katowicach,
  • p. Dariusz Skrobol – Członek Zarządu naszego Związku, Burmistrz Pszczyny,
  • p. Robert Gajda – Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW,
  • p. Iwona Gejdel-Targosz – Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach.

Wydarzenie poświęcone było omówieniu doświadczeń JST w ramach funkcjonowania Programu Czyste Powietrze, a także planowanych zmian i usprawnień w jego realizacji. Swoimi doświadczeniami z działalności operatorskiej w ramach Programu podzielili się przedstawiciele gmin członkowskich naszego Związku: Istebnej, Pszczyny oraz Wręczycy Wielkiej. Z kolei Przewodniczący Zespołu ds. poprawy jakości powietrza przy naszym Związku, p. Adrian Strzelczyk, wygłosił prezentację, w której omówił Program Czyste Powietrze jako narzędzie do realizacji zadań środowiskowych gmin. Od Wiceprezesa NFOŚiGW, p. Roberta Gajdy, usłyszeliśmy natomiast o planowanych zmianach w Programie, które uwzględnią część postulatów zgłaszanych przez samorządy lokalne.

Spotkanie było również okazją do bezpośredniej rozmowy, zadawania pytań oraz wypracowania rozwiązań występujących problemów w funkcjonowaniu Programu, a także zacieśnienia współpracy na linii samorząd – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Organizatorami wydarzenia byli WFOŚiGW w Katowicach oraz nasz Związek.

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content