Samorządowa pomoc dla ukraińskiej gromady Kalinówka.

Samorządowa pomoc dla ukraińskich gromad nie ustaje! Miasta i gminy skupione w Śląskim Związku Gmin i Powiatów, stale wspierają swoich ukraińskich przyjaciół.

W ostatnich dniach, przedstawiciele ukraińskiej gromady Kalinówka, czyli około 10-tysięcznej miejscowości, gdzie zatrzymała się w ubiegłym roku główna część wojsk rosyjskich napierających na ukraińską stolicę, odwiedzili gminę Imielin, gdzie rozmawiali o wyzwaniach rozwojowych oraz możliwościach współpracy w przyszłości, przy okazji oglądając dotychczasowe gminne inwestycje.

Samorządowcy z Ukrainy odebrali również pomoc rzeczową ze strony gliwickiego samorządu, tj.  dwa dostawcze volkswageny caddy, wraz z pakietem niezbędnego umundurowania, które służyć mają wsparciu gromady i służb porządkowych. To już kolejne wspaniałe dary przekazane przez Miasto Gliwice, za co serdecznie dziękujemy!

Polscy samorządowcy niezmiennie pamiętają, że za naszą wschodnią granicą nadal trwa wojna i nasi sąsiedzi niezmiennie potrzebują wsparcia. Pamiętajmy, że wsparcie Ukrainy to „maraton, nie sprint”, a podtrzymywanie owocnych długotrwałych relacji jest bardzo istotne zarówno obecnie jak i do zbudowania lepszej przyszłości.

 

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content