Po wizycie studyjnej w sprawie oświetlenia – bezpieczeństwo i optymalizacja

O bezpieczeństwie w przestrzeni publicznej i optymalizacji kosztów związanych z infrastrukturą oświetleniową rozmawiali uczestniczy dwudniowej wizyty studyjnej, która odbyła się 5 – 6 października w Opolu i Lewinie Brzeskim. Wydarzenie zostało zorganizowane na wniosek Zespołu zadaniowego ds. oświetlenia naszego Związku.

 

Pierwszy dzień wydarzenia miał charakter konferencyjny. W jego trakcie uczestnicy wraz z ekspertami z branży oświetleniowej omawiali następujące zagadnienia:

  • technologia wykonania kompozytowych oraz strunobetonowych słupów oświetleniowych;
  • dobre praktyki w inwestycjach oświetlenia drogowego;
  • przegląd rozwiązań typu smart w odniesieniu do oświetlenia zewnętrznego;
  • bezpieczeństwo pieszych – dedykowane rozwiązania doświetlenia przejść;
  • efektywne sterowanie oświetleniem ulicznym w dobie wysokich cen energii elektrycznej.

Wśród prelegentów – praktyków, którzy prezentowali poszczególne kwestie byli przedstawiciele takich firm jak Strunobet-Migacz, Schreder Polska i Rabbit. Są to producenci profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych z wieloletnim doświadczeniem, którzy jednocześnie pełnili rolę współorganizatorów wizyty.

Drugiego dnia uczestniczący w wizycie pracownicy wydziałów i referatów odpowiedzialni za kwestie oświetleniowe w poszczególnych samorządach zwiedzili fabrykę słupów oświetleniowych w Lewinie Brzeskim, której właścicielem jest firma Strunobet-Migacz. Jest to jedna z trzech fabryk, dwie pozostałe znajdują się w gminie Włoszczowa i miejscowości Wąglikowice.

Wizyta ta była kolejną okazją do zapoznania się z dostępnymi na rynku technologiami wykorzystywanymi w obszarze oświetlenia ulicznego. W poprzednich latach nasz Związek organizował wizyty poświęcone tematyce oświetlenia do zakładu produkcyjnego w Pile oraz w Zielonej Górze.

więcej o Zespole czytaj tutaj

Data wydarzenia: 2022-10-07

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content