Po posiedzeniu Komisji Geologii i Górnictwa

W dn. 18 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Geologii i Górnictwa naszego Związku w niedawno otwartym Egzotarium w Sosnowcu, które służy jako Centrum Edukacji Ekologicznej.

Spotkanie koncentrowało się na omówieniu zagadnień dot. adaptacji do zmian klimatycznych, z uwzględnieniem problematyki wyzwań terenów pogórniczych.

W posiedzeniu udział wzięli przedstawiciele Głównego Instytutu Górnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego, którzy przedstawili założenia projektu MAURICE, realizowanego w ramach programu Interreg Europa Środkowa przy współpracy Instytutu z Urzędem Miasta Jaworzno. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie odporności na zmiany klimatu regionów Europy Środkowej w aspekcie zarządzania miejskimi zasobami wodnymi poprzez wspólne opracowywanie rozwiązań adaptacyjnych do zmian klimatu.

Przypominamy, że posiedzenia naszej Komisji stanowią platformę wymiany doświadczeń między urzędnikami zajmującymi się problematyką geologii i górnictwa, co pozwala na głębszą analizę zagadnień wynikających m.in. z interpretacji przepisów Prawa geologicznego i górniczego. Więcej informacji o pracach Komisji znajdą Państwo pod tym linkiem.

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content