Plebiscyt publiczności w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna w województwie śląskim!

Śląski Związek Gmin i Powiatów partnerem konkursu na najlepszą realizację urbanistyczną i architektoniczną w województwie śląskim!

Trwa kolejna edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w województwie śląskim. Już po raz 24 Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich zorganizował konkurs  pn.: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

Śląski Związek Gmin i Powiatów od wielu lat wspiera ideę konkursu i aktywnie uczestniczy w wielu działaniach mających na celu poprawę jakości przestrzeni naszego regionu. Tak było i tym razem. Przedstawiciele naszego Związku wzięli udział w objazdowych posiedzeniach Jury Konkursu, podczas których zgodnie z rekomendacją sędziów referentów odwiedzono 21 z 35 zgłoszonych realizacji.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest pierwszą tego typu regionalną inicjatywą w Polsce, która  stanowi przegląd dobrych praktyk w zakresie kreowania przestrzeni publicznych jako miejsc integracji i aktywizacji społecznej mieszkańców.

Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w województwie śląskim oraz promocja zmian sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni naszego regionu.

Warto dodać, że do końca sierpnia trwa plebiscyt publiczności na najpopularniejszą realizację w konkursie, a ta która uzyska największą liczbę głosów zdobędzie Nagrodę Publiczności. Zachęcamy do głosowania za pośrednictwem strony: https://www.slaskie.pl/content/rusza-plebiscyt-publicznosci.

Ponadto w dniu 4 września br. na posiedzeniu Jury Konkursu NPP 2023 zostanie dokonana ocena wszystkich 35 realizacji zgłoszonych do tegorocznej edycji, zaś 13 października w Muzeum Śląskim odbędzie się Gala zwieńczająca  to wydarzenie.

 

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content