Pierwsze posiedzenie Zespołu do spraw powietrza w Nowym Roku

Wśród priorytetów w 2023 r. Związek wskazuje między innymi wsparcie gmin w działaniach, które przyczyniają się do poprawy jakości powietrza. Dziś (11 stycznia) odbyło się pierwsze w Nowym Roku posiedzenie Zespołu ds. poprawy jakości powietrza. Jego członkowie uzgodnili plan działań na najbliższe miesiące.

Posiedzenie to odbyło się pod przewodnictwem nowo wybranego prezydium, w jego skład wchodzą przedstawiciele gmin, w tym straży miejskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

–  Zespół kontynuuje prace podobnego gremium, które nasz Związek powołał w 2021 r., aby zająć się wdrożeniem przepisów tzw. uchwały antysmogowej. – przypomniał podczas spotkania Witold Magryś, Dyrektora biura Związku.

W pracach Zespołu, podobnie jak w przypadku powyższego gremium, uczestniczą pracownicy samorządowi, w tym strażnicy miejscy, przedstawiciele Marszałka Województwa Śląskiego, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Instytutu Technologii Paliw i Energii oraz alarmów smogowych.

– Przed nami wiele wyzwań, nie zawsze łatwych rozmów i poszukiwań skutecznych rozwiązań. Jednak łączy nas wspólny cel – troska o zdrowie mieszkańców województwa śląskiego. – podsumowali posiedzenie członkowie Zespołu.

Data wydarzenia: 2023-01-11

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content