Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego

Rusza kolejna edycja  konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie. Zarząd Województwa Śląskiego już po raz 24 we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje konkurs: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.  Śląski Związek Gmin i Powiatów stał się w tym roku oficjalnym partnerem konkursu.

Jest  to pierwsza tego typu regionalna inicjatywa w Polsce stanowiącą przegląd dobrych praktyk w zakresie kreowania przestrzeni publicznych jako miejsc integracji i aktywizacji społecznej mieszkańców regionu.

Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.

Wiele miejsc zyskuje nowe oblicze poprzez wyeksponowanie istniejących walorów, a także przystosowanie kolejnych przestrzeni do współczesnych wymogów w zakresie rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych, zarówno w kontekście dostępności jak i dostosowania do zmian klimatu.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Do 30 czerwca 2023 r. można zgłaszać realizacje z terenu całego naszego województwa. Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Szczegóły na: slaskie.pl

 

 


 

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content