LI sesja Zgromadzenia Ogólnego Związku w dn. 2 września 2021 r. w Bielsku-Białej

szkolenie,symbol

2 – 3 września odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 30-lecia istnienia naszego Związku. Wydarzenie odbyło się – na zaproszenie Prezydenta Jarosława Klimaszewskiego – w Bielsku-Białej. Hasłem przewodnim było: PRZESZŁOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ – SAMORZĄDNOŚĆ.

 

Jubileusz 30-lecia to ważny moment dla przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy na co dzień współpracują na forum naszej organizacji na rzecz lokalnych społeczności. Kluczową wartością w naszej organizacji jest to, że Związek tworzą (i tworzyły) każdego dnia konkretne osoby związane z samorządem lokalnym. Są to samorządowcy kierujący rozwojem gmin i powiatów oraz pracownicy wydziałów czy referatów w urzędach i starostwach.

Tylko poprzez zaangażowanie przedstawicieli samorządów lokalnych oraz dzięki ich merytorycznemu wsparciu nasza organizacja może skutecznie realizować swoje zadania. Dlatego wczoraj (2 września) podczas gali wręczenia Laurów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej podziękowaliśmy za ten dotychczasowy wkład.

  • pracowników samorządowych urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych, które wchodzą w skład Związku;
  • instytucji różnego szczebla i organizacji oraz innych osób;

Jest to pierwsza edycja Laurów, wyróżnienie będzie to przyznawane cyklicznie co 5 lat. Statuetki Laurów zostały wykonane przez artystów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

W ramach jubileuszu odbyła się uroczysta sesja Zgromadzenia Ogólnego, w której uczestniczyli delegaci z jst członkowskich oraz:

  • parlamentarzyści, Poseł Tomasz Ławniczak, Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP oraz Senator Wadima Tyszkiewicza, Zastępca Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej Senatu RP;
  • Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski;
  • Beata Białowąs, Wicemarszałek Województwa Śląskiego;
  • Dorota Nikiel, Wicestarosta Powiatu Bielskiego;
  • przedstawiciele Kijowskiego Oddziału Regionalnego Związku Miast Ukrainy;
  • przedstawiciele organizacji ogólnopolskich oraz regionalnych instytucji i organizacji samorządowych, w tym przewodniczący organizacji regionalnych – sygnatariuszy Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych na czele  z Krzysztofem Kołtysiem, Burmistrzem Janowa Lubelskiego, Przewodniczącym Związku Gmin Lubelszczyzny, sprawującego aktualnie prezydencję w OPOS;
  • byli Przewodniczący Związku oraz inni członkowie Zarządu naszego Związku poprzednich kadencji.

Elementem jubileuszu było też spotkanie pn. „Samorząd kiedyś i dziś”, w trakcie którego byli i obecni samorządowcy podzielili się swoimi refleksjami.

zdjęcia z wydarzenia dostępne tutaj

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content