Konwent Sygnatariuszy Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych

W dniu 2 października br. w Gniewinie (woj. pomorskie) rozpocznie się Konwent Sygnatariuszy Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych. Uczestnikami obrad będą włodarze samorządowi, będący członkami regionalnych organizacji samorządowych (z dziewięciu województw kraju).

Tematem przewodnim Konwentu będą kwestie związane z kryzysem energetycznym i poprawą jakości powietrza, tj. m.in. odnawialne źródła energii w nowym systemie planowania przestrzennego, finansowanie efektywności energetycznej i OZE w Funduszach Europejskich, finansowanie zadań związanych z ochroną powietrza i poprawą efektywności energetycznej gmin w ramach programów: Czyste Powietrze i Ciepłe Mieszkanie.

W trakcie wydarzenia, oprócz części konferencyjnej przewidziane są także wizyty studyjne do miejsc związanych z zaopatrywaniem w energię i zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego/samowystarczalności energetycznej, tj. do farmy wiatrowej, fotowoltaicznej i biogazowni znajdujących się w gminie Choczewo, a także do elektrowni pompowo – szczytowej, farmy wiatrowej i farmy fotowoltaicznej w gminie Gniewino.

Osobą odpowiedzialną za organizację ww. spotkania w biurze Związku jest p. Marta Żelezny, kontakt: tel. 32/25 11 021, e-mail: mzelezny@silesia.org.pl.

 

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content