Konwent Burmistrzów i Wójtów, 7 czerwca 2024 r. Wojkowice

Pierwsze w tej kadencji samorządowej posiedzenie Konwentu Burmistrzów i Wójtów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, odbędzie się w Wojkowicach (powiat będziński) w dniu 7 czerwca 2024 r. (piątek), rozpoczęcie o godzinie 10.00.

Śląski Związek Gmin i Powiatów funkcjonujący nieprzerwanie od 1991 r. zrzesza aktualnie 158 gmin i powiatów z terenu województwa śląskiego, będąc tym samym największą regionalną organizacją samorządu lokalnego w Polsce. Organizowane cyklicznie od ok. 25 lat posiedzenia Konwentu Burmistrzów i Wójtów stanowią istotną platformę dyskusji nt. bieżących problemówi wyzwań istotnych dla małych i średnich gmin. W spotkaniach każdorazowo uczestniczy około 80 – 100 włodarzy samorządowych ze wszystkich części naszego regionu. Udział w Konwencie jest bezpłatny, a jego formuła jest otwarta również dla burmistrzów i wójtów gmin, które jeszcze nie należą do naszego Związku.

Tym razem w trakcie Konwentu planujemy poruszyć zagadnienia związane ze współpracą w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego; aktualne tematy będące w gestii nadzoru prawnego Wojewody Śląskiego; rolą burmistrza i wójta w zakresie zapewnienia kontroli zarządczej oraz współpracą w zakresie dostarczania energii z TAURON Dystrybucja S.A.

Dokonywanie zgłoszeń możliwe jest  poprzez wypełnienie formularza udziału dostępnego na tej stronie najpóźniej do dnia 4 czerwca br. (wtorek). Osobą odpowiedzialną za organizację wydarzenia jest p. Marta Żelezny, e-mail: mzelezny@silesia.org.pl, tel. 32 25 11 021.

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content