Konwent BiW w formule wideokonferencji w dn. 11 czerwca 2021 r.

szkolenie,symbol

Projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej zdominował dzisiejsze spotkanie Konwentu Burmistrzów i Wójtów naszego Związku. W czerwcowym posiedzeniu wziął udział m.in. Maciej Wąsik Sekretarz Stanu w Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Do kwestii związanych ze zmianami w funkcjonowaniu OSP poza Sekretarzem Stanu Maciejem Wąsikiem odnieśli się:

  • st. bryg. Bogdan Jędrocha, Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Przewodniczący zespołu do prac nad projektem ustawy o OSP.;
  • Henryk Kiepura, Starosta Kłobucki, Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP;
  • Zdzisław Banaś, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz, Zastępca Koordynatora Konwentu Burmistrzów i Wójtów.

W ramach dyskusji samorządowcy zwrócili uwagę na najważniejsze wątpliwości, które rodzi projekt ustawy o OSP. W tej sprawie Zarząd naszego Związku przyjął pod koniec maja stanowisko – stanowisko dostępne tutaj

Wszyscy uczestnicy dyskusji byli zgodni w tym, że ochotnicza straż pożarna pełni ważną rolę w systemie bezpieczeństwa gmin, a przy tym integrującą i kulturotwórczą w lokalnych społecznościach.

Drugim tematem spotkania Konwentu były możliwości wykorzystania funduszy europejskich przez samorządy lokalne w nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027 – te kwestie przedstawił Wojciech Kałuża, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content