Konferencja dot. stosowania przepisów mających na celu poprawę jakości powietrza

W dn. 2 grudnia br. (piątek) Śląski Związek Gmin i Powiatów we współpracy z Województwem Śląskim i Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Katowicach, organizuje dedykowaną samorządom konferencję dotyczącą stosowania przepisów, mających na celu poprawę jakości powietrza, w świetle obecnej sytuacji prawnej oraz sytuacji na rynku paliw energetycznych. Konferencja odbędzie się w centrum konferencyjnym Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Jordana 18, sala 402, IV piętro).

Celem konferencji będzie przedyskutowanie sposobu realizacji obowiązków gmin dotyczących kontroli palenisk indywidualnych, prowadzonych w związku z obowiązywaniem tzw. uchwały antysmogowej w województwie śląskim, a także prowadzonych w ramach działań naprawczych wynikających z Programu Ochrony Powietrza dla województwa śląskiego – w kontekście najnowszych zmian prawnych, a także w obliczu trudności w dostępie do paliw stałych i niestabilnych cen paliw gazowych i energii elektrycznej.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, w terminie do dn. 30 listopada br. (środa).

Osobą odpowiedzialną za kwestie organizacyjne związane z w/w konferencją jest w biurze Związku p. Natalia Krupa, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju miast i ochrony środowiska (adres e-mail: nkrupa@silesia.org.pl, tel.: 32 251 10 21, 32 609 03 65).

 

Data wydarzenia: 2022-12-02

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content