Jest potrzeba dalszych prac Zespołu ds. ochrony powietrza

Wczoraj (14.11) obchodzono Dzień Czystego Powietrza i tego samego dnia zorganizowaliśmy spotkanie, w trakcie którego z udziałem m.in. samorządów lokalnych ustaliliśmy potrzebę kontynuowania prac Zespołu Związku zajmującego się kwestiami ochrony powietrza.

Spotkanie odbyło się w gronie osób, które w ubiegłym roku aktywnie uczestniczyły w opracowaniu rekomendacji dotyczących obowiązków samorządów związanych z wdrażaniem tzw. uchwały antysmogowej.

– Wspólnie uznaliśmy, że jest potrzeba kontynuacji prac Zespołu, który opracowywał rekomendacje. Zespół ten, w zmienionej formule, pod nową nazwą, będzie się zajmował szeroko pojętymi zadaniami samorządów związanymi z poprawą jakości powietrza – wyjaśnia Witold Magryś, Dyrektor biura Związku.

Wzorem naszych doświadczeń z prac, które zakończyliśmy w październiku 2022 r., w gronie członków Zespołu znajdą się przedstawiciele:

  • samorządów lokalnych, w tym straży miejskich;
  • lokalnych alarmów smogowych;
  • Marszałka Województwa Śląskiego;
  • Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii;
  • Instytutu Technologii Paliw i Energii.

– W dobie trudnej sytuacji na rynku paliw energetycznych nasz Związek w jeszcze większym stopniu chce wspierać samorządy w realizowaniu tak ważnego zadania, jakim jest dbałość o czyste powietrze, którym oddycha każdy z nas – podsumowuje Piotr Kuczera, Przewodniczący Związku, Prezydent Rybnika.

O formalnym powołaniu Zespołu i celach jego działalności porozmawia Zarząd Związku w pierwszej połowie grudnia – o szczegółowych ustaleniach będziemy informować w naszych „Aktualnościach”.

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content