Gala Konkursów dotyczących przestrzeni publicznej

Gala Konkursów dotyczących przestrzeni publicznej

Dziś odbyła się Gala Konkursów pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. W jej trakcie nagrodzono ponad 30 realizacji z naszego regionu w zakresie przestrzeni publicznej. Nasz Związek wspólnie z Towarzystwem Urbanistów Polskich oddziałem Śląskim był odpowiedzialny za przygotowanie Konkursu na Najlepszą pracę dyplomową i kursową z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju.

Podczas gali doceniono prawie 30 realizacji z różnych części naszego województwa w ramach kilku konkursów:
– Najlepsza Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego
– Twój Dom Dialog z tradycją – Śląski Dyplom Roku
– Architektura Roku Województwa Śląskiego
– Konkurs na Najlepszą pracę dyplomową i kursową z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju.

Konkurs na Najlepszą pracę dyplomową i kursową z zakresu urbanistyki, gospodarki przestrzennej i zrównoważonego rozwoju organizowany jest od kilku lat. W tym roku odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – więcej o tegorocznym konkursie kliknij tutaj.

Przestrzeń publiczna się zmienia – taka refleksja nasuwała się po krótkich prezentacjach nagradzanych realizacji.
– Przestrzeń w coraz większym stopniu odpowiada na potrzeby różnych jej użytkowników, potrafi coraz częściej zachwycać odważnymi rozwiązaniami, a także przyciągać inwestorów – podkreślali organizatorzy gali.

– Jesteśmy wrażliwi na przestrzeń, jej jakość, funkcje, estetykę – podsumowywali organizatorzy, dodając jednocześnie, że nasz region w wymiarze przestrzeni jest szczególny. Łączy on w sobie coraz częściej nowoczesne rozwiązania z industrialną przeszłością.

zdjęcia dostępne tutaj

Najnowsze aktualności

Nadchodzące wydarzenia

Skip to content