Zapraszamy do udziału w konferencji "Miasto - Zarządzanie Miastem"

W dn. 29 października br. w Hotelu Angelo przy ul. Sokolskiej w Katowicach odbędzie się konferencja "Miasto - Zarządzanie Miastem". Jest to kolejna edycja konferencji, podczas której poruszane są tematy związane z najnowszymi trendami w zarządzaniu miastami oraz nad kierunkiem rozwoju miast w przyszłości. Celem konferencji jest promowanie miast przyjaznych mieszkańcom, dlatego wiele miejsca w jej programie poświęcone jest idei tworzenia dobrze zaprojektowanych i przyjaznych ludziom przestrzeni publicznych, ochronie środowiska oraz zrównoważonemu wykorzystaniu zasobów miejskich.

Podczas tej edycji szczególnie zostaną poruszone tematy związane z klimatem, w związku z tym, że wyzwania klimatyczne są obecnie najbardziej palącym problemem - nie tylko w skali globalnej, ale też lokalnej, regionalnej. Współczesne miasta muszą szukać rozwiązań, które wpłyną i uzupełnią politykę lokalną, a także krajową.

W programie zaplanowany został również Panel na temat Miast Kreatywnych. Zaproszenie do wygłoszenia wykładu wprowadzającego przyjął Pan Charles Landry, popularyzator koncepcji Creatve Cities.

Wszystkie informacje na temat konferencji znajdują się na stronie internetowej, która jest aktualizowana na bieżąco http://2019.konferencjamiasto.pl/

Udział w konferencji jest bezpłatny. W imieniu Pana Posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta serdecznie zachęcamy do rejestracji!

Jak dojechać