Premier ogłosił wyniki naboru w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polsk

Materiał prasowy: serwis samorządowy PAP

Część rządowego Programu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych jest odpowiedzią na kryzys spowodowany epidemią, to powyżej 23 mld zł; to program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Nidzicy.

 

Szef rządu w poniedziałek wziął udział w konferencji dotyczącej ogłoszenia wyników pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Premier podkreślał, że dziś jest ten szczególny dzień, kiedy możemy "otworzyć nową księgę inwestycji lokalnych, samorządowych". "Okazuje się, że można, że można przygotować właściwą odpowiedź na kryzys. Rządowy program Polski Ład jest przede wszystkim dobrą, mocną odpowiedzią na kryzys. Jest propozycją wyjścia z tych tarapatów, w które wpadł cały świat wraz z pandemią Covid-19" - zapewniał szef rządu.

Jak dodał, naprawione finanse publiczne pozwoliły zbudować fundament do "skoku w nowoczesność, w szybki rozwój gospodarczy".

Premier podkreślał, że Program Inwestycji Strategicznych jest programem wyjątkowym i bezprecedensowym. "Program rządowy Polski Ład, program inwestycji dla samorządów o wielkości powyżej 23 mld zł, to program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat, w czasach wolniej Polski" - podkreślił Morawiecki.

To program, który ma szansę zmienić oblicze naszych miast, wiosek, miasteczek, województw, powiatów, gmin" - dodał.

więcej poniżej:
https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/premier-oglosil-wyniki-naboru-w-ramach-programu-inwestycji-strategicznych

Data publikacji: 26.10.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy