Pierwsza edycja Metropolitalnych Dni Energii

„Metropolitalnie o zielonej energii!” – to hasło pierwszej edycji Metropolitalnych Dni Energii, które dziś (24.09) rozpoczęły się w Katowicach i potrwają do jutra.

 

Pierwszy dzień wydarzenia upłynął pod znakiem dwóch konferencji, jednej skierowanej do uczniów szkół ponadpodstawowych, drugiej adresowanej do przedstawicieli samorządów lokalnych. Motywem przewodnim obu z nich była efektywność energetyczna.

W ramach samorządowej części odbyło się też otwarte, połączone posiedzenie Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej oraz Komisji Ekologii, które działają w ramach naszego Związku.

W jej trakcie rozmawialiśmy m.in. o:

  • programach Czyste powietrze i STOP SMOG,
  • białych certyfikatach jako ważnym elemencie wsparcia dla gmin,
  • efektywności energetycznej systemów ciepłowniczych na przykładzie gmin Tarnowskie Góry i Miasteczko Śląskie,
  • Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Ostatnim punktem programu była debata praktyków - pracowników samorządowych, a jej tematem były zadania i rola samorządów w transformacji energetycznej województwa śląskiego.

Organizatorem wydarzenia byli: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz miasto Katowice, nasz Związek był partnerem tego przedsięwzięcia.

Więcej o Metropolitalnych Dniach Energii poniżej:
https://www.katowice.eu/dla-mieszka%C5%84ca/miejskie-centrum-energii/edukacja/dni-energii-miasta-katowice/i-metropolitalne-dni-energii

zdjęcia dostępne tutaj

Data publikacji: 24.09.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy