Webinarium Optymalizacja wydatków oświatowych - 14.10

Zapraszamy przedstawicieli samorządów członkowskich do udziału w bezpłatnym webinarium pt. Optymalizacja wydatków oświatowych. Wybrane przypadki z doświadczeń audytorskich, które odbędzie się 14 października br. (czwartek) w godz. 13.00–15.00 w formule wideokonferencji w aplikacji Microsoft Teams. Webinarium jest organizowane we współpracy z Aesco Group.

W trakcie spotkania zostaną omówione następujące zagadnienia:
1) Sposoby racjonalizacji wydatków oświatowych 
2) Świadoma polityka kadrowa samorządu w zakresie kształtowania organizacji oświaty – czyli na co nas stać? 
3) Dyskusja z uczestnikami 

Spotkanie poprowadzi p. Anna Pawełas – ekspert w dziedzinie finansów publicznych z ponad piętnastoletnim doświadczeniem samorządowym. Obecnie skarbnik powiatu, a wcześniej m.in. główna księgowa jednostki organizacyjnej powiatu. Od wielu lat zaangażowana w realizację szeregu projektów na rzecz JST. Koordynowała pracę zespołu ds. tworzenia strategii powiatu na lata 2015-20. W latach 2013–2015 trener w projekcie „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym etap II”. Od 2018 roku ekspert w ORE, Doradca ds. Rozwoju Oświaty Samorządowej w Związku Miast Polskich. Posiada doświadczenie w zakresie przeprowadzania kontroli funkcjonalnych i instytucjonalnych. Współautorka publikacji „Zarządzać czy administrować oświatą – zarządzanie oświatą w oparciu o dane i ich analizy”. Współtwórczyni modelu „Wsparcie Jednostek Samorządu terytorialnego w zakresie zarządzania oświatą”. Doświadczony praktyk w przygotowywaniu analiz oświatowych z obszaru optymalizacji organizacyjnej i racjonalizacji wydatków.

Chęć udziału w webinarium można zgłosić poprzez wypełnienie formularza dostępnego tutaj w terminie do 12 października br. (wtorek).

Osoba odpowiedzialna za organizację webinarium w biurze Związku: Agata Motyl, adres e-mail: amotyl@silesia.org.pl, tel. 32 251 10 21, 32 609 03 62.

Data publikacji: 01.10.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy