Sławkowskie lapidarium wyróżnione

Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Klimatu i Środowiska zajęła koncepcja lapidarium, które powstało w Parku Doliny Białej Przemszy w Sławkowie.

 

Autorem koncepcji jest prof. dr hab. Michał Gradziński, prodziekan Wydziału Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Lapidarium, czyli miejsce ekspozycji interesujących geologicznie okazów skał jest częścią otwartego w lipcu 2021 roku Centrum Edukacji Ekologicznej i Kulturowej w Rynku oraz Parku Doliny Białej Przemszy. W dolinie, dzięki pozyskanemu przez miasto dofinansowaniu unijnemu, wykonane zostały nowe ścieżki i kładki spacerowe nad kanałem Walcowni. W pobliżu rzeki, niedaleko Miejskiego Ośrodka Kultury, wykonana została oświetlona, zupełnie nowa strefa parkowa ze ścieżkami, stanowiskami edukacji przyrodniczej oraz miejscami odpoczynku i rekreacji. Nad samą Białą Przemszą powstała plaża z boiskiem do siatkówki plażowej i miejscem dla kajakarzy. Zainstalowane zostały również plenerowe atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Źródło: UM Sławków

Data publikacji: 22.11.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy