Samorządowy Turniej Golfa - 11-12.06

11-12 czerwca 2021 r. odbędą się I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w golfa. Wydarzenie organizowane na polu golfowym w Kamieniu Śląskim na terenie Gminy Gogolin - Karolinka Golf Park. Patronat nad turniejem objął Polski Związek Golfa oraz Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

 

W wydarzeniu mogą wziąć udział radni, osoby pełniące swoje funkcje w samorządach z wyboru oraz pracownicy urzędów i starostw, jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego oraz organizacji samorządowych. Do udziału w nim organizatorzy zapraszają zarówno miłośników tej dyscypliny sportu oraz osoby stawiające pierwsze kroki na polach golfowych.

Program wydarzenia przewiduje turniej indywidualny lub drużynowy, a także Akademię Golfa wprowadzającą w arkana dyscypliny dla osób początkujących.

Szczegółowe informacje o turnieju i zasadach uczestnictwa znajdują się poniżej (mogą one ulec zmianie w związku z dynamiką sytuacji epidemicznej w Polsce i ograniczeniami prawnymi):

https://karolinkagolfpark.pl/wp-content/uploads/2021/04/MP-samorzad-regulamin-zaproszenie.pdf

Jak wyjaśniają organizatorzy: golf staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportową w Polsce. Powstają kolejne obiekty do gry w golfa, a sama dyscyplina została wpisana do programu igrzysk olimpijskich. Wielu pracowników samorządowych rekreacyjnie uprawia ten sport. Poza tym jest to jedna z dyscyplin dobrze wpisująca się w okres pandemii ze względu na przestrzeń, kontakt ze środowiskiem naturalnym i zachowanie bezpiecznych odległości. Wierzymy w popularyzację tego sportu wśród tej grupy zawodowej a także, że nasz turniej połączony ze spotkaniami integracyjnymi, będzie ciekawym sposobem spędzenia czasu i dyskusji o sprawach samorządowych. Będzie także okazją do promocji własnych „małych ojczyzn” w sportowej rywalizacji.

Data publikacji: 30.04.2021 r.

Polecamy
Współpracujemy