Praca zdalna w urzędzie mniejszej gminy - Portal samorządowy

Rozporządzenie o pracy zdalnej w administracji tylko potwierdziło naszą wcześniejszą reakcję. My w samorządzie staramy się działać i reagować na bieżąco, na to co dzieje się wokół - mówi Krzysztof Bełkot, wójt gminy Boronów. Wójt mówi też o tym co robić, by gmina nie traciła mieszkańców oraz jak odnosi się do powracającego pomysłu tworzenia województwa częstochowskiego.

 

  • Choć praca zdalna nie jest dla urzędników nowością, specyfika gmin wiejski wymaga nieco innych rozwiązań niż te, które wprowadziły duże miasta. O pracy zdalnej swojego urzędu, a także o swojej pracy zdalnej wymuszonej przez zakażenie koronawirusem opowiada Krzysztof Bełkot, wójt gminy Boronów.
  • W jego gminie uczniowie klas 1-3 musieli wcześniej przejść na naukę zdalną. - Gdy zdarzają się problemy musimy sobie z nimi radzić. Nauka bowiem musi się toczyć i jeśli nie w murach szkoły, to zdalnie. A tryb zdalny trzeba dopracowywać, by był jak najskuteczniejszy i dla ucznia, i dla nauczyciela - mówi w rozmowie dla PortalSamorzadowy.pl.
  • Co jakiś czas politycy lokalni i centralni wracają do pomysłu utworzenia województwa częstochowskiego. - Gminy Boronów na pewno, i mówię to z całą mocą, w tym województwie nie będzie - komentuje nasz rozmówca.

cały wywiad dostępny dla subskrybentów w Portalu samorządowym - tutaj

Data publikacji: 09.11.2020 r.

Jak dojechać