Dni Boronowa 2019 r.

W dn. 6 - 7 lipca 2019 r. odbyły się Dni Boronowa, gminy członkowskiej naszego Związku. 7 lipca br. p. Krzysztof Bełkot, Wójt gminy Boronów uroczyście otworzył to wydarzenie, prezentując jego bogaty program oraz podkreślając znaczenie takich inicjatyw z perspektywy integracji społeczności lokalnej.

Tym, co szczególnie przykuło uwagę uczestników Dni Boronowa była prezentacja maskotki gminy o imieniu "Boronuś", która stała się jej oryginalnym znakiem rozpoznawczym. 

W ciągu dwóch Dni Boronowa przewidziano wiele atrakcji dla mieszkańców gminy, jak i gmin sąsiednich, w tym zabawy plenerowe i występy artystyczne. Tegoroczne wydarzenie stanowiło też przegląd rocznej pracy zespołów i kółek działających przy Gminnym Ośrodku Kultury.

Zaangażowanie starszych i młodszych mieszkańców w działania inicjowane przez GOK w Boronowie doceniła w trakcie swojego wystąpienia z p. Bogusława Leśniowska, Dyrektor Ośrodka. Jednym z przykładów lokalnych inicjatyw, które znalazły się w programie imprezy był występ Zespołu Boronowianie "Na ludowo" oraz orkiestry dętej. Drugi dzień imprezy zakończył się występem Pawła Gołeckiego, znanego z Radia Piekary oraz regionalnego kanału TVS.

fot. archiwum ŚZGiP

Jak dojechać