"Cudze chwalicie, swoje poznajcie" - akcja MRiRW

Zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpośredniego zakupu towarów spożywczych wyprodukowanych przez rolników i producentów żywności, którzy pochodzą z naszego regionu. Jest to możliwe dzięki nowej platformie ogłoszeniowej polskiebazarek.pl. Platforma powstała w ramach akcji promocyjnej pn. "Cudze chwalicie, swoje poznajcie" prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Platforma pomaga w nawiązaniu bezpośrednich kontaktów przez rolników i producentów żywności z konsumentami. Dzięki temu rozwiązaniu nabywca ma pewność, że kupuje produkty najwyższej jakości i ze sprawdzonego źródła (jednocześnie nie ponosząc dodatkowych kosztów związanych z marżą dla pośredników).

Na podstronie dedykowanej województwu śląskiemu możemy znaleźć listę takich lokalnych produktów spożywczych jak:

- syropy z sezonowych owoców (np. jagody leśnej, aronii),

- miody (tradycyjne, ale również o bardzo oryginalnym smaku np. z owocami),

- przetwory owocowo-warzywne (np. konfitury, musy),

- oleje i oliwy (np. rzepakowy, lniany),

- świeże warzywa i owoce (np. fasolki, ziemniaki, jabłka), 

- pieczywo i produkty zbożowe (np. makarony, wyroby piekarnicze i cukiernicze)

- a także produkty pochodzenia zwierzęcego: nabiały, mięsa, wędliny i ryby (np. jajka i pasztety). 

A wszystko to w zasięgu ręki (czyli w ramach naszego regionu), ponieważ istnieje możliwość osobistego odbioru produktów od rolnika lub zamówienia ich przez Internet - z dostawą do domu, co w dobie epidemii jest dodatkowym udogodnieniem.

Powyższa akcja promocyjna ma także na celu pomóc lokalnym usługodawcom w dotarciu do jak najszerszego grona osób. W ramach powyższej platformy mogą oni bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży i promocji swoich produktów – do czego również gorąco zachęcamy.

Więcej o akcji "Cudze chwalicie, swoje poznajcie" można przeczytać na stronie: www.arimr.gov.pl/

 

Jak dojechać