Apel w sprawie Narodowego Programu Szczepień

Przewodniczący Związku, Piotr Kuczera zwrócił się do gmin członkowskich z apelem o możliwie szerokie zaangażowanie w działania podejmowane w ramach Narodowego Programu Szczepień (12.01).

W apelu Związek zwraca uwagę, że "wspólnym celem strony samorządowej i rządowej w tym zakresie jest skuteczne zapewnienie - w bezpiecznych warunkach - możliwości szczepień wszystkim obywatelom, a więc mieszkańcom naszych gmin i powiatów."

Od momentu rozpoczęcia pandemii samorządy lokalne wielokrotnie udowadniały, że są w stanie szybko i efektywnie reagować na pojawiające się problemy i wyzwania, często przekraczając nawet zakres swoich zadań.

Związek na bieżąco monitoruje sytuację epidemiczną w kraju, a zwłaszcza naszym województwie. W najbliższym czasie postara się też wesprzeć Państwa w działaniach informacyjnych dotyczących Narodowego Programu Szczepień.

Na stronie internetowej Związku w zakładce pn. „Żyjąc w epidemii – ważne informacje” są publikowane aktualne informacje związane z walką z COVID-19 - zakładka dostępna tutaj: https://www.silesia.org.pl/kalendarz/zyjac-w-epidemii-wazne-informacje,687

więcej informacji w dziale "Żyjąc w epidemii - ważne informacje" - kliknij tutaj

Data publikacji: 12.01.2021 r.

Jak dojechać